Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „Szczecin i region w słowie i obrazie” oraz laureatom konkursu chemiczno-fizycznego „My wszyscy z Niej...” z udziałem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

2 czerwca br. Zachodniopomorski Kurator Magdalena Zarębska-Kulesza wzięła udział w uroczystości wręczenia nagród laureatom konkursu „Szczecin i region w słowie i obrazie” oraz laureatom konkursu chemiczno-fizycznego z elementami wiedzy o życiu i osiągnięciach Marii Skłodowskiej-Curie „My wszyscy z Niej...”.


Konkursy zostały zorganizowane przez I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczecinie dla uczniów gimnazjów z województwa zachodniopomorskiego.

Celem konkursu „Szczecin i region w słowie i obrazie” było przede wszystkim popularyzowanie historii i kultury Szczecina i okolic oraz wyrażanie poczucia więzi z małą ojczyzną, z jej lokalną historią i tradycjami. Uczniowie, biorący udział w konkursie, mieli do wyboru trzy rodzaje artystycznej ekspresji: literacką, fotograficzną oraz plastyczną.

Konkurs chemiczno-fizyczny „My wszyscy z Niej...” miał na celu popularyzację wiedzy o życiu, działalności i osiągnięciach naukowych Marii Skłodowskiej-Curie oraz ich współczesnym wykorzystaniu, pogłębianie zainteresowania naukami przyrodniczymi oraz ułatwienie wyboru szkoły średniej.

Wymagania konkursowe obejmowały wiedzę z zakresu: nowoczesnych rozwiązań w energetyce jądrowej, wykorzystania promieniotwórczości w medycynie, fizyki i chemii jądrowej, programu nauczania fizyki i chemii dla gimnazjum.

Konkursy zostały objęte Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

Nazwiska laureatów obydwu konkursów znajdują się na stronach organizatora – I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.