Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Wigilijny wieczór kolęd w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowogardzie

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze.”

 

21 grudnia 2016r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowogardzie odbył się Wigilijny Wieczór Kolęd. W uroczystym spotkaniu wzięli udział: Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska-Kulesza, przedstawiciel goleniowskiego Zarządu Powiatu pan Andrzej Siwy, Ksiądz Kanonik Kazimierz Łukjaniuk Dziekan Dekanatu Nowogard, Proboszcz Parafii p. w. św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie oraz wychowankowie, nauczyciele i pracownicy SOSW w Nowogardzie.

Świętowanie rozpoczęło się od uroczystej mszy roratniej, odprawionej przez Księdza Kanonika, w której uczestniczyli wychowankowie ośrodka wraz z opiekunami.
Po przybyciu do ośrodka dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych słowami:
„W adwentowej refleksji, w skupieniu przy wigilijnym stole, w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę, do gorącego i otwartego serca niech przyjdzie nowonarodzona Dziecina i umocni nas swoją radością, byśmy ją mogli rozdawać tam gdzie jej brakuje”. Następnie głos zabrała Zachodniopomorska Kurator Oświaty, która w ciepłych słowach przekazała życzenia świąteczne oraz przywiezioną przez harcerzy świecę symbolizującą Betlejemskie Światło Pokoju, z hasłem „Odważnie twórzmy pokój”. Świąteczne życzenia w imieniu Pana Tomasza Kulinicza Starosty Goleniowskiego przekazał Pan Andrzej Siwy. Zgodnie z wielowiekową tradycją nie obyło się opłatka oraz skosztowania przepysznych dań wigilijnych. Jak nakazuje stary obyczaj, po wieczerzy rozpoczęło się kolędowanie, niespodziewanie przerwane przyjazdem św. Mikołaja. Taką wspaniałą niespodziankę zrobiła wychowankom ośrodka Firma PRIME CARGO z Łozienicy k/Goleniowa, która przekazała zabawki, gry, układanki i różnego rodzaju pomoce dydaktyczne. Wigilijny Wieczór Kolęd był niezwykłym przeżyciem dla wszystkich dzieci, wychowawców i przybyłych gości.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.