Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Spotkanie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty z organami prowadzącymi szkoły w województwie zachodniopomorskim

2 października br. Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza spotkała się z wójtami, burmistrzami, prezydentami, przedstawicielami gminnych i powiatowych jednostek oświatowych z województwa zachodniopomorskiego.
Głównym tematem spotkania było wspomaganie szkół w celu podnoszenia kompetencji nauczycieli i poprawa wyników edukacyjnych uczniów w regionie.

- Poprawa wyników egzaminów zewnętrznych to nasze wspólne zadanie. Dziękuję Państwu za przyjęcie mojego zaproszenia i chęć podjęcia rozmowy w tej sprawie. Wierzę, że wspólnie wypracujemy rozwiązania i kierunki działań w celu podniesienia jakości kształcenia w województwie – zwróciła się do uczestników spotkania Zachodniopomorska Kurator Oświaty.

Podczas spotkania zostały przedstawione i omówione wyniki egzaminów zewnętrznych w poszczególnych gminach i powiatach województwa zachodniopomorskiego, możliwości wykorzystanie wyników egzaminów zewnętrznych do planowania działań i systemowych rozwiązań podnoszących efekty kształcenia w szkołach wszystkich typów na przykładzie Miasta Szczecin, efekty pilotażowego programu projakościowego realizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie, przykłady wspólnych działań organu prowadzącego, dyrektora i nauczycieli, które wpłynęły na wzrost wyników kształcenia w Zespole Szkół Publicznych w Suchaniu, rola placówek doskonalenia nauczycieli, poradni psychologiczno-pedagogicznych i bibliotek pedagogiczne w procesie wspomagania szkół, przykład sieci wsparcia szkół i nauczycieli na przykładzie powiatu brzeskiego, finansowanie doskonalenia nauczycieli i obowiązki organów prowadzących w tym zakresie, propozycje rozwiązań w zakresie doradztwa zawodowego nauczycieli na przykładzie Gminy Police, informacje dotyczące wniosków o nagrody i odznaczenia Nauczycieli oraz zatrudnienia nauczycieli bez kwalifikacji.
Prelegentami wymienionych tematów byli: Zachodniopomorski Wicekuratora Oświaty pan Jerzy Sołtysiak, Burmistrz Gminy Suchań pani Stanisława Bodnar, dyrektor Wydziału Wspierania Edukacji w Kuratorium Oświaty w Szczecinie pani Iwona Rydzkowska, dyrektor Wydziału Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli w Kuratorium Oświaty w Szczecinie pani Monika Sierant, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Szczecinie pani Lidia Rogaś, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Gminy w Policach pan Witold Stefański, starszy wizytator w Wydziale Wspierania Edukacji w Kuratorium Oświaty w Szczecinie pani Katarzyna Parszewska oraz dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Suchaniu pan Ryszard Jamroży.

Załączniki (prezentacje):

1. Wyniki 2016

2. Działania dyrektora i nauczycieli ZSP w Suchaniu

3. Rola placówek doskonalenia nauczycieli, poradni psychologiczno-pedagogicznych i bibliotek pedagogicznych we wspomaganiu rozwoju szkół

4. Finansowanie doskonalenia nauczycieli

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.