Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Jubileusz 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Połczynie-Zdroju

30 września 2016r. Uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ks. Krzysztofa Włodarczyka w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęły się obchody 70-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Połczynie-Zdroju.
Jubileuszowa Gala odbyła się w połczyńskim kinie Goplana. Zaproszeni goście, absolwenci szkoły, nauczyciele i uczniowie mogli poznać bogatą historię szkoły opowiedzianą przez jej dyrektora pana Bogusława Ogorzałka.

O tym jak szkoła funkcjonowała przez lata opowiedzieli także uczniowie liceum w przygotowanym przedstawieniu i prezentacji multimedialnej.

Po pełnej wzruszeń i wspomnień części artystycznej Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Robert Stępień odczytał listy gratulacyjne skierowane do całej społeczności szkolnej przez Wicewojewodę Zachodniopomorskiego pana Marka Subocza i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską – Kuleszę.
1 października odbyła się zjazd absolwentów, na który przybyło ponad 250 byłych uczniów szkoły z różnych stron Polski i świata. Niektórzy przybyli z Nowej Zelandii, Australii i Ameryki. Najstarszy z absolwentów był maturzystą z 1951 roku.
W budynku i na dziedzińcu szkoły trwały spotkania absolwentów z nauczycielami. Szkoła na kilka godzin wypełniła się wspomnieniami i radością spotkań po latach dawnych przyjaciół ze szkolnej ławy.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.