Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Jubileusz 70-lecia Zespołu Szkół Publicznych w Mostach

1 października 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych im. „Lotników Polskich” w Mostach odbyły się obchody 70 rocznicy powstania szkoły. W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Gminy Goleniów pan Robert Krupowicz, Przewodniczący Rady Miasta Goleniów pan Łukasz Mituła, Zastępca Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w Kuratorium Oświaty w Szczecinie pani Alina Przerwa, starszy wizytator w Wydziale Nadzoru Pedagogicznego w Kuratorium Oświaty w Szczecinie pani Hanna Boguta, Radni Gminy Goleniów i Powiatu Goleniowskiego, obecni i byli nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie i absolwenci, również ci, którzy jej progi przekroczyli 1 września 1946 r., przedstawiciele: Rady Rodziców, Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Polskiego oddział w Goleniowie, zastępca dowódcy 3 Batalionu Ziemi Goleniowskiej w Glewicach oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli Gminy Goleniów i Gminy Osina.

Wszyscy przybyli na uroczystość mogli zobaczyć przygotowaną przez uczniów III klasy Gimnazjum pełna wzruszeń i pięknych wspomnień inscenizację, której tematem były dzieje szkoły na przestrzeni 70 lat.
W drugiej części uroczystości dyrektor szkoły pani Grażyna Górska, Burmistrz Gminy i Przewodniczący Rady Miejskiej dokonali uroczystego otwarcia nowego obiektu sportowego: wielofunkcyjnego boiska, skoczni i bieżni. Na nowym boisku uczniowie i absolwenci rozegrali inauguracyjny mecz piłki siatkowej.
W trakcie obchodów jubileuszu szkoły odbyły się także spotkania absolwentów z byłymi nauczycielami i wychowawcami. Na korytarzach i w salach lekcyjnych zorganizowano wystawę prac plastycznych i fotograficznych absolwentów szkoły oraz archiwalne zdjęcia i stare kroniki szkolne. Odbył się również koncert muzyczny w wykonaniu obecnych i byłych uczniów szkoły oraz pokaz Zumby. W jednej z klas można było wysłuchać wywiadów z byłymi uczniami, nauczycielami i pracownikami szkoły. Wiele atrakcji oferowano również najmłodszym uczestnikom spotkania.
O godzinie 16.30 w kościele parafialnym w Mostach odbyła się Msza Św. w intencji byłych nauczycieli, pracowników i absolwentów szkoły.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.