Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Europejski Tydzień Redukcji Odpadów EWWR

Dyrektorzy
szkół województwa zachodniopomorskiego

Ministerstwo Środowiska pragnie zaprosić Państwa do włączenia się w akcję Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów EWWR (European Week for Waste Reduction), który odbędzie się między 18-26 listopada 2017 roku.
EWWR jest wydarzeniem, którego celem jest promowanie inicjatyw edukujących w zakresie zrównoważonego zarządzania zasobami i odpadami. Podczas jednego tygodnia w roku na terenie całej Europy odbywają się akcje promujące zachowania proekologiczne skupiające się na redukcji odpadów, ponownym użyciu produktów oraz recyklingu.
W tym roku Polska pierwszy raz weźmie udział w Europejskim Tygodniu Redukcji Odpadów. Akcja skierowana jest w dużej mierze do placówek edukacyjnych, dzięki czemu uczniowie mogą zaangażować się osobiście w szerzenie idei odpowiedzialnego obchodzenia się z odpadami oraz wdrożyć swoje pomysły na edukowanie społeczeństwa w tym zakresie w ramach zorganizowanych przez siebie akcji.

Najlepsze akcje zorganizowane na terenie naszego kraju zostaną nagrodzone na gali EWWR Awards, która odbędzie się 18 maja 2018 roku w Barcelonie.

W celu zaangażowania się w EWWR należy wypełnić krótki formularz promotora akcji (Action Developer).
Więcej informacji w języku polskim znaleźć można również na stronie Nasze Śmieci.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.