Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Przedszkolaki z wizytą w Kuratorium Oświaty w Szczecinie

23 stycznia 2017 r. dzieci z Przedszkola Publicznego nr 18 w Szczecinie spotkały się z Zachodniopomorskim Kuratorem Oświaty panią Magdaleną Zarębską – Kuleszą, by wręczyć zaproszenie na uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych pt. „Wszystko co dziecko potrafi, nauczycielowi zrobić nie wolno – Plan Daltoński w Przedszkolu publicznym nr 18”. Wystawa związana jest z otrzymaniem przez przedszkole certyfikatu Placówki Daltońskiej.  

Jest to pierwsza tego typu placówka w Szczecinie. W całej Polsce funkcjonuje 25 podobnych instytucji. 

Mottem edukacji daltońskiej jest: ,,Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami to może ono zrobić więcej, niż od niego oczekujemy, a wszystko co dziecko potrafi - nauczycielowi zrobić nie wolno", Helen Parkhurst autorka idei. 

Plan daltoński polega na dostosowaniu tempa nauki do rzeczywistych możliwości ucznia, wdraża dziecko do polegania na sobie, budzi inicjatywę i samodzielność młodzieży zarówno w działaniu jak i myśleniu, wyrabia poczucie odpowiedzialności za wykonanie podjętego zadania, zmusza do poszukiwania najlepszych i najprostszych metod pracy.  

Organem certyfikującym placówki daltońskie jest Polskie Stowarzyszenie Dalton jedyna instytucja w Polsce upoważniona przez Fundację Dalton International do nadawania certyfikatów Szkoły Daltońskiej.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.