Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Polsko – Ukraińska Współpraca Nauczycieli

15 grudnia 2016 r. w siedzibie Kuratorium Oświaty w Szczecinie odbyło się spotkanie grupy inicjatorów współpracy ze szkołami z miasta Taraszcza na Ukrainie.
Organizatorem spotkania był Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.

Wspólnym wysiłkiem dyrektora Domu Kultury „Słowianin” pana Jacka Janiaka i dyrektora Szkoły Podstawowej nr 61 im. Michała Kmiecika w Szczecinie pana Bogdana Chęcia, przy wsparciu Konsula Honorowego Ukrainy Pana Henryka Kołodzieja oraz przedstawiciela Konwentu Współpracy Samorządowej Polska – Ukraina pana Tomasza Kowalika rozpoczęto przygotowania zaplanowanej na marzec 2017 r. studyjnej wizyty nauczycieli z Ukrainy w Szczecinie.
W marcowym spotkaniu weźmie udział 25 nauczycieli z Ukrainy i 25 ze Szczecina. W ramach wizyty zostaną zorganizowane warsztaty, nauczyciele odwiedzą także zachodniopomorskie instytucje oświatowe, szkoły i przedszkola.
W sferze zainteresowań ukraińskich nauczycieli są rozwiązania przyjęte w polskim systemie oświaty, struktura szkolnictwa, metody i narzędzia pracy polskich nauczycieli oraz rola wszystkich podmiotów tworzących szkołę w jej sprawnym i efektywnym funkcjonowaniu. Zaplanowana wizyta wynikła z prośby ukraińskich nauczycieli goszczących w Szczecinie w ramach projektów: Akademicki Szczecin i Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży, realizowanych przez szczeciński Dom Kultury „Słowianin” oraz Liceum Ogólnokształcące nr 11 w Szczecinie.
Rewizyta szczecińskich nauczycieli na Ukrainie zaplanowana jest na wrzesień 2017r.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.