Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Europejski Tydzień Kodowania w Szkole Podstawowej nr 48 im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Szczecinie z udziałem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

Codeweek - Europejski Tydzień Kodowania to szczególny czas, w którym dużo mówi się na temat znaczenia umiejętności programistycznych. W tym roku jest on bardzo istotny ze względu na pilotaż nowej podstawy programowej kształcenia informatycznego, w którym wdrażane od pierwszych etapów kształcenia programowanie staje się elementem łączącym wszystkie etapy edukacyjne.

W ramach Codeweek Szkoła Podstawowa nr 48 w Szczecinie zorganizowała wydarzenie „Koduj ze mną”, ukazujące społeczny wymiar programowania, jako narzędzia rozwijającego umiejętność logicznego myślenia w procesie tworzenia.
17.10 o godz.13.00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 48 i zaproszeni goście, wśród których byli: Zachodniopomorska Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska-Kulesza, Dziekan Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego dr hab. inż. Jerzy Pejaś oraz Prodziekan ds. Studenckich dr inż. Piotr Piela i dr inż. Anna Barcz, Przedstawiciel Wydziału Informatyki Urzędu Miasta Szczecin pan Marek Dymek i Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Szczecinie pan Janusz Olczak wspólnie kodowali w języku Scratch - jednym z blokowych języków programowania.
Tematem wspólnego projektu były zbliżające się The Tall Ships Races 2016.
Ideą podjętych działań było przede wszystkim przyłączenie się do rzeszy pasjonatów uczestniczących w festiwalu kodowania – CODEWEEK - w Europie i na świecie, ukazanie programowania, jako narzędzia porozumienia Dziecka i Dorosłego orz propagowanie myśli, że „kodować może każdy”, bo to wspaniałe i rozwijające zajęcie.
Na zakończenie informatycznych zmagań, po wprowadzeniu żaglowców na nabrzeże Wałów Chrobrego wszyscy uczestnicy innowacyjnej lekcji otrzymali codeweekowy tort.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.