Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Festyn rodzinny w Przedszkolu Publicznym nr 35 w Szczecinie w ramach europejskiego tygodnia sportu z przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Od 12 do 16 września 2016 roku dzieci z Przedszkola Publicznego nr 35 w Szczecinie mogły uczestniczyć w licznych konkursach i zabawach ruchowych w  ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu. Koordynatorem akcji, której celem jest przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia i nawyku uprawiania sportu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej. W tym roku wszelkie wydarzenia odbywały się pod hasłem Be Active. 

 

15 września 2016 roku w ramach tej akcji odbył się Festyn Rodzinny, na którym dzieci i ich rodzice mogli wziąć udział w grach i zabawach sportowych. Wśród konkurencji było min. przejście przez przeszkody, rzut do celu, pokonanie toru przeszkód, slalom z taczką, skoki w workach. W zmaganiach sportowych dzieciom towarzyszyły: pani Teresa Kosmaczewska – główny specjalista w Wydziale Wspierania Edukacji w Kuratorium Oświaty w Szczecinie i pani Ewa Klukowska – specjalista w tym wydziale.

Do zabaw wprowadził wszystkich Krasnal Hałabała, który opowiedział o istocie imprezy i znaczeniu uprawiania sportu dla zdrowia. Po pokonaniu wszystkich konkurencji każde dziecko otrzymało legitymację sportowca. 

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.