Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Komunikat pn. Konsultacje Rady ds. Informatyzacji Edukacji autorskiego projektu zmian w podstawie programowej przedmiotów informatycznych

Dyrektorzy i nauczyciele szkół

województwa  zachodniopomorskiego

 

Szanowni Państwo,

na stronie internetowej MEN została zamieszczona informacja o ogłoszeniu otwartych konsultacji projektu zmian w podstawie programowej zajęć komputerowych w szkole podstawowej oraz informatyki w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej,  przygotowanego przez Radę ds. Informatyzacji Edukacji – organu pomocniczego Ministra Edukacji Narodowej. Głównym celem projektowanych zmian jest wprowadzenie powszechnego nauczania programowania, które staje się kompetencją kluczową XXI wieku, do edukacji formalnej już od pierwszej klasy szkoły podstawowej aż do klasy maturalnej.

Wszystkie osoby zainteresowane tematem mogą zgłaszać uwagi, wnioski i propozycje do projektu zmian w podstawie programowej w terminie do 31 października 2015r. na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Więcej informacji jest zamieszczonych na stronie internetowej MEN.

              

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.