Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych - 2017

15 maja br. w Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie odbył się Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych, zorganizowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Celem przeglądu jest przede wszystkim kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich uczniów, popularyzacja klas mundurowych, jako oferty edukacyjnej szkół, integracja młodzieży i prezentacja poziomu ich wykształcenia.

Uczestnicy przeglądu musieli przedstawić: program obowiązkowy, w tym: umiejętności z zakresu regulaminu musztry Sił Zbrojnych RP, program dowolny obejmujący 10 minutowy pokaz musztry paradnej oraz wykonać piosenki marszowe.

 

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie:

Przewodniczący komisji - Piotr Gajewski - główny specjalista w Wydziale Wspierania Edukacji w Kuratorium Oświaty w Szczecinie,

Major Wojciech Wiśnios - Placówka Straży Granicznej w Szczecinie,

Nadkomisarz Lesław Dura – Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie,

Starszy chorąży Ireneusz Mrozik - 12 Batalion Dowodzenia w Szczecinie,

Sierżant sztabowy Izabela Dworska - Odział Prewencji KWP w Szczecinie.

Komendy w czasie programu obowiązkowego wydawał młodszy chorąży Wojciech Sterczewski z 12 Batalionu Dowodzenia w Szczecinie

Puchar za zdobycie I miejsca z rąk Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy odebrała reprezentacja Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecnie.

II miejsce zajęła drużyna z Centrum Edukacji Zdroje w Szczecinie.

Puchar za zdobycie III lokaty trafił w ręce Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie.

Zwycięzca konkursu zostaje reprezentantem województwa zachodniopomorskiego w ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych, który odbędzie się 1 i 2 czerwca w Zakopanem.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.