Kuratorium Oświaty w Szczecinie

„Śmiech i zabawa to fajna sprawa” - zawody sportowe szczecińskich przedszkolaków

20 maja 2016 r. na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Litewskiej w Szczecinie odbyły się zawody sportowe pt. „Śmiech i zabawa to fajna sprawa”, w których wzięło udział 500 dzieci z 18 szczecińskich przedszkoli.
Organizatorem zawodów było Przedszkole Publiczne Nr 67 i Przedszkole Publiczne nr 23 w Szczecinie, przy wsparciu Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
W myśl tradycji olimpijskiej zawody rozpoczęły się przemarszem wszystkich zespołów przedszkolnych biorących udział w sportowej imprezie. Przedstawiciele poszczególnych przedszkoli nieśli flagę Polski. Wciągniecie flagi na maszt odbyło się przy wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego.

Pani Małgorzata Łabuń – Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin dokonała oficjalnego otwarcia imprezy.
W zmaganiach sportowych najmłodszym szczecińskim sportowcom towarzyszyła także pani Elżbieta Kintop, starszy wizytator w Wydziale Nadzoru Pedagogicznego w Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz pani Małgorzata Makowska, również starszy wizytator w powyższym wydziale. Przedszkolaki wystartowały w 6 konkurencjach sportowych: skok w dal, rzut woreczkiem na odległość, gry zespołowe „Zbijak” i piłka nożna, tor przeszkód oraz zabawy bieżne: przejście przez tunel, jazda na rowerze, bieg z pałeczką sztafetową, bieg z przeszkodami.
Punkty i miejsca uzyskane przez każde przedszkole miały wymiar jedynie symboliczny, ponieważ wszystkie dzieci biorące udział w zawodach były zwycięzcami.
Każde dziecko otrzymało medal, a przedszkole puchar, dyplom i nagrody rzeczowe.
Celem imprezy było przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole oraz integrowanie dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych.
Impreza sprawiła uczestnikom wiele radości, zabawy i satysfakcji. Zadowoleni z uśmiechem na twarzach wracali do swoich przedszkoli.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.