Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Lekturiada - w poszukiwaniu urody słowa

Szanowni Państwo Dyrektorzy gimnazjów i szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego!

Zachodniopomorski Kurator Oświaty i Dyrektor Książnicy Pomorskiej w Szczecinie ogłaszają konkurs pt. „Lekturiada - w poszukiwaniu urody słowa” Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół podstawowych.


Celem przedsięwzięcia jest poszukiwanie w lekturach tego, co jeszcze nie odkryte, urody słowa i piękna języka.
Pracownicy bibliotek szkolnych we współpracy z pracownikami bibliotek miejskich, gminnych i powiatowych oraz nauczyciele języka polskiego przygotowują ciekawe lekcje, pogadanki przybliżające lektury szkolne, ich autorów i czasy, w których zostały napisane.
Wzorem wyboru lektury na Narodowe Czytanie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów wybierają lekturę poprzez głosowanie.
W organizowanych przez szkoły eliminacjach uczniowie prezentują fragment wybranej lektury, a powołane przez dyrektora szkoły jury wyłania jednego laureata, który będzie reprezentował szkołę w Wielkim Finale Lekturiady.
Wielki Finał Lekturiady odbędzie się 10 maja 2018 r. od godz. 9.00 w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.
Uczniowie będą startowali w dwóch kategoriach wiekowych:
• uczniowie klas IV-VII
• uczniowie gimnazjum
W konkursie może wziąć udział 25 szkół podstawowych oraz 15 gimnazjów.
Liczy się kolejność zgłoszeń.

Osoba do kontaktu: Małgorzata Duras tel. 91 4427588, tel. kom. 516 094 804, Poniżej zamieszczamy formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30.11 listopada 2017r.  

 

Formularz zgłoszeniowy dla szkól podstawowych 

 

Formularz zgłoszeniowy dla gimnazjów 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.