Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Czy warunki organizacji kształcenia zawodowego w klasach wielozawodowych się zmienią? Czy nadal funkcjonować będą ośrodki dokształcenia zawodowego? Przy jakich szkołach te ośrodki mogą funkcjonować...?

Czy warunki organizacji kształcenia zawodowego w klasach wielozawodowych się zmienią? Czy nadal funkcjonować będą ośrodki dokształcenia zawodowego? Przy jakich szkołach te ośrodki mogą funkcjonować? Czy nadal organizowane będą kursy dokształcające z przedmiotów teoretycznych dla pracowników młodocianych? Jakie będą czasy trwania tych kursów? Kto to ustala?


Organizacja kształcenia zawodowego w klasach wielozawodowych nie ulega obecnie zmianie. System kształcenia młodocianych nie ulega obecnie żadnym zmianom.
Art.294.1 Do dnia 31 grudnia 2019 r. kształcenie na kwalifikacyjnych kursach zawodowych odbywa się w oparciu o podstawę programową kształcenia w zawodzie określoną w przepisach wydanych na podstawie art.22 ust.2 pkt 2a ustawy zmienianej w art. 15.
Od dnia 1 stycznia 2020 r. kształcenie na kwalifikacyjnych kursach zawodowych odbywa się w oparciu o podstawę programową kształcenia w zawodach określoną w przepisach wydanych na podst. art.46 ust.1 ustawy – Prawo oświatowe.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.