Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Czy w związku z przekształceniami szkół, umowy nadal obowiązujące (dotyczące uczniów klas drugich i trzecich zasadniczych szkół zawodowych) o pracę z pracownikami młodocianymi należy anektować? Jeżeli tak to w jakim zakresie?

Zawarte umowy dla klas II i III zasadniczych szkół zawodowych są nadal obowiązujące. Nie ma żadnych podstaw do ich aneksowania  w oparciu o art. 166.1. i 2.
Minister właściwy do spraw oświaty i wychowania w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw pracy określi, w drodze rozporządzenia, warunki i tryb organizowania praktycznej nauki zawodu w warsztatach szkolnych, pracowniach szkolnych, a także w innych podmiotach wymienionych w art. 120 ust.1.  a także kwalifikacje wymagane od osób prowadzących praktyczna naukę zawodu i przysługujące im uprawnienia.(Art. 120.4.- Prawo oświatowe)

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.