Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Czy szkoły branżowe nadal mogły będą organizować praktyczną naukę zawodu tylko w szkolnych pracowniach?

Praktyczna nauka zawodu może odbywać się  w placówkach kształcenia ustawicznego, placówkach kształcenia praktycznego, warsztatach szkolnych, pracowniach szkolnych, u pracodawców, a także w indywidualnych gospodarstwach rolnych. (Art. 120.1- Prawo oświatowe)
Praktyczna nauka zawodu odbywa się w wyżej wymienionych podmiotach na podstawie umowy zawartej pomiędzy szkołą a tym podmiotem. Umowa powinna określać w szczególności  sposób ponoszenia kosztów realizowania praktycznej nauki zawodu( art. 120.2)
Przepisu art. 120 ust.2 nie stosuje się do praktycznej nauki zawodu organizowanej przez szkołę w jej warsztatach oraz w pracowniach szkolnych dla uczniów tej szkoły.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.