Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Czy planuje się zmianę zasad przyjmowania uczniów do szkół zawodowych z dysfunkcjami do szkół zawodowych? W chwili obecnej brak jest opisu spójnego i wystandaryzowanego przeciwwskazań do kształcenia w danym zawodzie...?

Czy planuje się zmianę zasad przyjmowania uczniów do szkół zawodowych z dysfunkcjami do szkół zawodowych? W chwili obecnej brak jest opisu spójnego i wystandaryzowanego przeciwwskazań do kształcenia w danym zawodzie. Lekarze nie znając specyfiki danego zawodu i dopuszczają do kształcenia osoby, które ze względów zdrowotnych stanowią zagrożenie dla siebie i innych, kształcąc się nie niektórych zawodach wymagających pewnych predyspozycji.

Art.134.1. Do klas I publicznej szkoły ponadpodstawowej przyjmuje się kandydatów, którzy:
1)posiadają świadectwo ukończenia szkoły podstawowej;
2) w przypadku kandydatów do szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – posiadają zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu wydane zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art.6 ust.5 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.