Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Czy w chwili tj. 01.09.2017 powołania szkoły branżowej uczniowie klas drugich i trzecich dotychczasowej szkoły zawodowej stają się uczniami szkoły branżowej? Czy też oni kończą zasadniczą szkołę zawodową a tylko uczniowie klas pierwszych...?

Czy w chwili tj. 01.09.2017 powołania szkoły branżowej uczniowie klas drugich i trzecich dotychczasowej szkoły zawodowej stają się uczniami szkoły branżowej? Czy też oni kończą zasadniczą szkołę zawodową a tylko uczniowie klas pierwszych uczęszczają do szkoły branżowej. Jakie świadectwo uzyskają – jakie szkoły?. Czy uczniowie klas kończących zasadnicza szkołę zawodową będą  mogli  uczęszczać do szkoły branżowej II stopnia. Od kiedy na jakich warunkach?

 

Uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej kończą zasadniczą szkołę i otrzymują świadectwo zasadniczej szkoły zawodowej, opatrzone pieczęcią zasadniczej szkoły zawodowej.
Zgodnie z art.165.1. z dniem 1 września 2017r. likwiduje się klasy I dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej, a w latach następnych kolejne klasy tej szkoły
Art.166.1. stanowi, że w roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019 w branżowej szkole I stopnia  prowadzi się klasy dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej aż do czasu likwidacji tych klas zgodnie z art.165
2. Do klas, o których mowa w ust. 1 stosuje się dotychczasowe przepisy dotyczące zasadniczej szkoły zawodowej.
3. Uczniowie klas, o których mowa w ust. 1, otrzymują świadectwa, ustalone dla dotychczasowych zasadniczych szkół zawodowych, opatrzone pieczęcią zasadniczej szkoły zawodowej.
Pierwsze postępowanie rekrutacyjne do klasy I branżowej szkoły I stopnia dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej przeprowadza się na rok szkolny 2019/2020.(art.164.4)
W latach szkolnych 2019/2020 – 2021/2022 w branżowych szkołach I stopnia organizuje się odrębne oddziały dla absolwentów gimnazjów oraz dla absolwentów ośmioklasowej szkoły podstawowej(art.164.5).
Zgodnie z art. 175.1. Z dniem 1 września 2020 r. tworzy się branżową szkołę II stopnia… .
Ust. 2. stanowi, iż „Pierwsze postępowanie rekrutacyjne do branżowej szkoły II stopnia przeprowadza się na rok 2020/2021”.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.