Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Od 1 września szkoła kształcić będzie w szkole branżowej I stopnia i nie będzie prowadziła naboru do zasadniczej szkoły zawodowej. Czy w związku z tym konieczne jest poinformowanie na piśmie nauczycieli zatrudnionych dotychczas w ZSZ o zmianie...?

Od 1 września szkoła kształcić będzie w szkole branżowej I stopnia i nie będzie prowadziła naboru do zasadniczej szkoły zawodowej. Czy w związku z tym konieczne jest poinformowanie na piśmie nauczycieli zatrudnionych dotychczas w ZSZ o zmianie miejsca zatrudnienia? W jakim terminie należy to zrobić?

 

(Art. 245.1. Ustawa przepisy wprowadzające)
Z dniem 1 września 2019 r. nauczyciele, pracownicy niebędący nauczycielami, o których mowa w art. 7 ustawy –Prawo oświatowe, oraz osoby, o których mowa w art. 15 ust. 2 i 6 ustawy –Prawo  oświatowe,  zatrudnieni  odpowiednio  w dotychczasowym trzyletnim liceum ogólnokształcącym albo dotychczasowym czteroletnim technikum, stają się odpowiednio nauczycielami, pracownikami niebędącymi nauczycielami, o których mowa w art. 7 ustawy –Prawo oświatowe, oraz osobami, o których mowa w art. 15 ust. 2 i 6 ustawy –Prawo oświatowe, zatrudnionymi odpowiednio w czteroletnim liceum ogólnokształcącym albo pięcioletnim technikum.   2. Dyrektor odpowiednio dotychczasowego trzyletniego liceum ogólnokształcącego albo  dotychczasowego czteroletniego technikum, w terminie do dnia 15 maja 2019 r., informuje na piśmie nauczycieli, pracowników oraz osoby, o których mowa w ust. 1, o zmianie.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.